Cześć Ich pamięci!

Start w zawodach IARU dedykujemy zmarłym kolegom.

Edward SP9H

Krótkofalarstwem zajmował się całe życie, zaczynał w 1965 roku w Rawiczu w klubie SP3ZHW pod opieką Janka SP3AXI, tam też uzyskał znak SP3BBH. Po przeprowadzce na Śląsk do Gliwic zmienił znak na SP9BBH, a następnie skrócił do SP9H. Przez wiele lat nadawał na urządzeniu homemade i prostych antenach drutowych. Miał potwierdzone 335/340 krajów wg DXCC, wszystkie te kraje zrobił małą mocą i na stosunkowo prostych antenach. Zajmował czołowe lokaty w zawodach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Przez wiele lat był operatorem SN0HQ w różnych lokalizacjach. Od 2006 roku był jednym z operatorów stacji kontestowej Piotra SP9QMP - SO9Q, uzyskując z kolegami bardzo dobre rezultaty. Był członkiem Gliwickiego OT PZK (OT50). Kochał rodzinę, krótkofalarstwo i spływy kajakowe

W dniu 19 grudnia br. rano po długiej i ciężkiej chorobie do krainy wiecznych DX-ów odszedł Edward Styburski SP9H

Piotr SP9QMP

Śp. Piotr był zawsze silnym punktem naszego Zespołu, startując w zależności od potrzeb na różnych pasmach i emisjach. Nigdy nie odmawiał startu w Zespole i udostępniał swoją stację dużej grupie operatorów. Potrafił integrować grono różnych operatorów do pracy z jego stacji nie tylko W IARU Contest ale i w innych światowych zawodach.
Piotr SP9QMP był od samego początku, od chwili powstania, członkiem zespołu SN0HQ. Przez wiele innych zawodów, ale szczególnie w zawodach IARU, oprócz faktu reprezentowania PZK była jedną z kilku takich stacji gdzie tworzyły się zespoły będące miejscem treningów operatorów, a równocześnie kuźnią nowego narybku contestowego SP. QTH Piotra było zawsze otwarte tak dla starych wyjadaczy jak i dla młodych chcących poznać krótkofalarstwo i rozwijać swój operatorski kunszt. Był bardzo aktywnym członkiem Klubu SP9PRO przy ZO SITG w Rybniku.
Bardzo będzie Go nam brakowało! Cześć Jego Pamięci!

Po krótkiej chorobie w wieku 74 lat, 22.12.2020 r. odszedł do krainy wiecznych DX-ów

Marek SP8CUW

Śp. Marek był wspaniałym i lubianym kolegą w środowisku krótkofalowców z całej Polski, ceniony konstruktor, elektronik, krótkofalowiec. Twórca jednej z największych stacji contest-owych w Polsce i Europie. Szef grupy „SN8B Contest Team” oraz członek grupy SN0HQ. Odznaczony honorową odznaką PZK. Założyciel i wieloletni prezes Łańcuckiego Klubu Krótkofalowców SP8PCF.

18 sierpnia 2018r w wieku 60 lat odszedł tragicznie do krainy wiecznych DX-ów.

Roman SP6RZ

Roman od samego początku był członkiem Zespołu SN0HQ. Posiadał wspaniałą stację, którą wybudował i utrzymywał przede wszystkim po to, aby udostępniać ją innym. Był niezwykle przyjaznym, zawsze uśmiechniętym i bezkonfliktowym człowiekiem.

Adam SP5JTF

Wieloletni członek i operator stacji klubowej SP5PBE, także stacji LOK - SP5KCR, SN5G, HF63PW, HF64PW, HF65PW, SN5ØKCR, SNØWOSP. Operator kilku wypraw na latarnie polskie oraz do polskich rezerwatów i parków narodowych. Zdobywca wielu dyplomów i pucharów w zwodach krajowych i zagranicznych. Doskonały telegrafista i DX-man.

Darek SP2BZW

Lothar DL3TD

Andrzej SP7NJX

Roman SP6EKS

Tomek SP3DWQ

Tomek należał do Klubu SP3KEY. Od wielu lat był także członkiem Zespołu SN0HQ. Straciliśmy kolegę, znakomitego operatora, a przy tym człowieka o dużej wiedzy, doświadczeniu i z błyskotliwym poczuciem humoru. Tomkowi także zawdzięczamy publikację wyników największych zawodów krótkofalarskich na stronie http://sp3key.com/

O nas

Zespół SN0HQ to grupa, skupiająca pasjonatów zawodów krótkofalarskich. Wszystkim członkom Zespołu SN0HQ przyświeca wspólny cel: start polskiej stacji HQ w zawodach IARU HF Championship i osiągnięcie przez stację wyniku na światowym poziomie.

Stacja SN0HQ reprezentuje w zawodach IARU Polski Związek Krótkofalowców.

Kontakt

Polski Związek Krótkofalowców
Sekretariat ZG PZK
P.O. BOX 54
85-613 Bydgoszcz 13

Contest Manager PZK
Kazimierz Drzewiecki SP2FAX
sp2fax(o)pzk.org.pl